Tess Gerritsen – Umrzeć po raz drugi

Bardzo jestem rad, że ta książka wpadła w moje ręce tak szybko.. Odkąd skończyłem poprzednią część serii minęło już trochę czasu i zdążyłem się już stęsknić za dziewczynami.

Tess w bardzo fajny sposób prowadzi akcję. Równolegle obserwujemy bieżące wydarzenia w Bostonie, jak i te, które miały miejsce kilka lat wcześniej na safari w Botswanie. Przy czym te ostatnie relacjonowane są w pierwszej osobie, z perspektywy jedynej osoby, która wówczas przeżyła…

Brutalne zabójstwo światowej sławy specjalisty od preparowania zwierząt jest dopiero początkiem skomplikowanego śledztwa, w którym jak zwykle jest więcej pytań niż odpowiedzi. Prowadzący sprawę policjanci muszą zmagać się nie tylko z własnym przeczuciem, ale także z niechęcią i brakiem zaufania swoich kolegów po fachu. Dochodzenie zaczyna zatacza coraz większy krąg, jednak jakichkolwiek dowodów jest jak na lekarstwo. Kiedy docierają do osoby, która ocalała z feralnej wycieczki do Afryki, nadchodzi wreszcie nadzieja na rozwiązanie sprawy. Okazuje się jednak, że wszyscy patrzyli nie tam, gdzie należało spojrzeć.

Atutów tej pozycji jest wiele. Pomijając fakt, że cała seria jest świetna, to Umrzeć po raz drugi, cechuje wartka akcja, sprytnie i dyskretnie wplątane wątki osobiste bohaterów oraz – co bardzo mi się podobało – mnóstwo informacji i ciekawostek związanych z dziką przyrodą. Umrzeć po raz drugi to nie tylko dobry kryminał, to także wspaniała, acz niebezpieczna wyprawa do afryki. Jest to również studium ludzkich zachowań w obliczu zagrożenia.

Na nagrodę za całokształt zasługuje moim zdaniem postać Maury Isles. Jestem absolutnie zachwycony tą bohaterką i z największą przyjemnością bym taką osobę poznał w świecie rzeczywistym. Jest pełna sprzeczności, ale w niesamowicie uroczy sposób. Brawo dla Tess za tą kreację.

Z czystym sumieniem polecam tą historię.

Ocena końcowa:
4.4
  • Pomysł
  • Język
  • Akcja
  • Emocje