O zmierzchu – Therese Bohman

Książka “O zmierzchu” otwarta na łóżku.

Dziś chcę Wam przedstawić moją opinię na temat książki “O zmierzchu” autorstwa Therese Bohman. To piękna i subtelna powieść, która przede wszystkim skupia się na życiowych zmianach i trudnych decyzjach, które musi podjąć główna bohaterka.

Karolina jest kobietą w średnim wieku, która znajduje się w trudnym punkcie swojego życia. Przede wszystkim boryka się z końcem długoletniego związku oraz brakiem pewności co do swojej przyszłości. Autorka w piękny sposób przedstawia wewnętrzne rozterki i lęki Karoliny, której życie już nie jest takie, jakim zawsze było.

W trakcie lektury, zauważyłem, że Bohman stara się pokazać, że momenty życiowe, kiedy nie wiemy co dalej i stajemy przed trudnymi wyborami, są uniwersalne i dotyczą każdego z nas, bez względu na płeć czy wiek. Dlatego też, chociaż książka uważana jest za literaturę kobiecą, moim zdaniem, mężczyźni także znajdą w niej coś dla siebie.

Jestem pod wrażeniem stylu pisania autorki, który jest bardzo subtelny, ale jednocześnie bardzo emocjonalny. Charakterystyczny dla wydawnictwa Pauza, w którym ukazała się ta książka, styl pisania przyciąga uwagę i sprawia, że trudno oderwać się od lektury.

Jest to opowieść o poszukiwaniu siebie i swojego miejsca w życiu, o walce z lękiem przed zmianą, ale też o sile, którą można odnaleźć w sobie, by zmienić swoje życie na lepsze. Jest to książka, która wciąga, emocjonuje i daje do myślenia. Gorąco polecam ją każdemu, kto pragnie zanurzyć się w pięknej literaturze i przeżyć emocjonalną podróż razem z główną bohaterką.

Zostaw komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany