Ostatni pielgrzym – Gard Sveen

Książka "Ostatni Pielgrzym" w dłoniach kobiety.

Witajcie czytelnicy! Chciałbym podzielić się z Wami moją recenzją książki “Ostatni pielgrzym” autorstwa Garda Sveena.

Powieść ta jest idealnym przykładem doskonale skonstruowanego kryminału, którym trudno się oderwać od lektury. Akcja rozpoczyna się od znalezienia w lesie ludzkich kości przez studentów medycyny, a później wplątuje nas w serię zbrodni, które prowadzą do odkrycia szokującej historii II Wojny Światowej. Wszystkie wątki są bardzo sprawnie i płynnie prowadzone, co sprawia, że czytelnik nie traci nigdy zainteresowania i chęci poznania dalszych tajemnic.

Co mnie osobiście zachwyciło w tej książce, to nie tylko ciekawa fabuła, ale także wspaniałe postacie. Sveen stworzył świetnie wykreowane postaci, które są pełne emocji i wewnętrznych konfliktów. Niektóre z nich żyją w czasach wojny, a inne w czasach współczesnych, ale ich historie są równie interesujące i pełne tajemnic.

Język autora jest bardzo płynny i czyta się go bardzo łatwo. Bardzo podobało mi się również to, że autor w dyskretny sposób wplatał wątki osobiste i przemyślenia bohaterów, co dodawało im jeszcze większej wyrazistości.

Jednak to, co wyróżnia “Ostatniego pielgrzyma” na tle innych kryminałów, to dylemat moralny, który zostaje przerzucony na czytelnika. Ocenę czynu mordercy pozostawia nam, co dodaje głębi i refleksyjnego charakteru całej historii.

“Ostatni pielgrzym” to świetnie skonstruowany kryminał, który polecam każdemu miłośnikowi tego gatunku. Ciekawa fabuła, wspaniałe postacie i dylemat moralny, który zostaje przerzucony na czytelnika, sprawiają, że ta książka wyróżnia się na tle innych. Gorąco polecam!

Zostaw komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany