Wielki Finał – Marek Migalski

Otwarta książka "Wielki Finał" Marka Migalskiego.

Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o naprawdę świetnej książce, którą ostatnio przeczytałem. “Wielki finał” autorstwa Marka Migalskiego to debiut literacki, który naprawdę mnie zaskoczył.

Akcja książki rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w czasach zalegalizowanej eutanazji na żądanie. Główny bohater trafia do specjalnego ośrodka, gdzie na kres swoich dni może liczyć na pełne All Inclusive – alkohole, dziwki, koks – wszystko, co może umilić ostatnią drogę. W oparach przewidywalnej miłostki między bohaterem a jedną z dziewczyn z ośrodka autor wplata wiele filozoficznych przemyśleń i komentarzy dotyczących obecnej formy społeczeństwa i jednostki jako bytu autonomicznego.

Książka ta obfituje w wiele interesujących spostrzeżeń i koncepcji, które warto przemyśleć. Jest pełna odważnych wypowiedzi autora na temat polskiego społeczeństwa i jego problemów, ale także dotyka kwestii ogólnoświatowych. Zgadzam się z 99% słów w tej książce i nie mam aż tylu zakładek do ulubionych fragmentów w żadnej innej książce.

Choć koncepcje przedstawione przez autora są kontrowersyjne, uważam, że warto przeczytać tę książkę i zastanowić się nad jej treścią. Mam nadzieję, że nie poprzestanie na tym jednym debiucie i będziemy mieli okazję poznać kolejne dzieła Marka Migalskiego.

“Wielki finał” to naprawdę wciągająca książka, która z pewnością zostanie z Wami na dłużej. Polecam ją każdemu, kto lubi przemyślane i interesujące powieści.

Zostaw komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany