Pudełko w kształcie serca – Joe Hill 

Książka "Pudełko w kształcie serca" w dłoniach na tle natury.

Chciałbym polecić Wam kolejną książkę Joe Hill’a – „Pudełko w kształcie serca”. Autor pokazuje swoje rockowe korzenie, zaskakując czytelników ciekawą fabułą, która wciąga od pierwszych stron.

Głównym bohaterem jest Jude, upadły rockowy muzyk, który kupuje na aukcji stary garnitur, wraz z którym otrzymuje nieoczekiwanego ducha. Jednak nie jest to zwyczajna duchowa opowieść. Duch jest brutalny i zaczyna wpływać na życie Jude’a oraz jego otoczenia.

Podobała mi się przemiana głównego bohatera i jego wewnętrzne rozterki, które są kluczowe dla tej książki. Hill ukazuje, że nic nie jest takie, jakie się wydaje. Fabuła jest wielowymiarowa i intrygująca, a elementy fantastyki dodają jej jeszcze więcej smaku. Jednak gdyby usunąć elementy fantastyczne, wciąż byłaby to świetna powieść kryminalna.

Polecam tę pozycję wszystkim miłośnikom fantastyki, rockowej muzyki i tajemniczych historii. Warta przeczytania, a na pewno nie zawiedziecie się na niej. Joe Hill udowadnia, że zasługuje na miano jednego z najlepszych pisarzy tego gatunku.

Zostaw komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany